5 powodów, dla których warto zapisać się na warsztaty wrapsterskie

IMG_3374

Jesteś fanem motoryzacji i kręci Cię tematyka oklejania samochodów? Teoretycznie możesz doskonalić tę sztukę samodzielnie – wszak w Internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali. Czy zastanawiałeś się jednak, dlaczego szkolenia wrapsterskie cieszą się tak dużą popularnością? Nie dzieje się tak bez przyczyny – poznaj najważniejsze powody, dla których warto zapisać się na warsztaty.

Wydaje Ci się, że w oklejaniu samochodów nie ma nic trudnego. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości folię oraz odpowiednie narzędzia. To tylko pozory, ponieważ czynność ta wymaga obszernej wiedzy teoretycznej popartej także praktyką. Niby wszystkiego możesz dowiedzieć się z Internetu, przeglądając filmiki. Jednak nic nie zastąpi „żywego” szkolenia. Dlaczego? Poniżej znajdziesz odpowiedzi.  

  1. Zdobędziesz wiedzę teoretyczną

Jak w każdej dziedzinie, tak i w tym przypadku ważna jest teoria. Podczas warsztatów wrapsterskich zdobędziesz podstawy teoretyczne. Wiedzę z tego zakresu zawsze przekazują doświadczeni prelegenci, którzy „zęby zjedli” w tej dziedzinie.

Podczas zajęć będziesz mógł zadawać pytania, które nie pozostaną bez odpowiedzi. Dowiesz się więc wszystkiego, co trzeba wiedzieć o tej sztuce – niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą, czy masz już w tym zakresie pewne doświadczenie. Wrapping to dziedzina, która stanowi „never ending story” – zawsze jest coś, co można udoskonalić, przyspieszyć, usprawnić. I właśnie tego dowiesz się na warsztatach.

  1. Zgłębisz tajniki sztuki wrapsterskiej

Nawet, jeśli internetowy filmik krok po kroku przedstawia proces oklejania samochodu, nie zawsze ujawni tajniki tej sztuki. Wszelkie triki poznasz natomiast podczas warsztatów. Będą to sprawdzone sztuczki, dzięki którym oklejanie pojazdów będzie szybsze i dokładniejsze. Dowiedz się np. w jaki sposób precyzyjnie połączyć dwie folie na styk, jak poprawnie wtłaczać folię w głębokie przetłoczenia, jak sprawnie wprowadzić folię pod uszczelkę.

Podczas warsztatów nie tylko będziesz obserwatorem, ale i spróbujesz swoich sił w oklejaniu samochodów. Będzie to odbywać się pod okiem specjalisty, który poinstruuje, jak proces ten przeprowadzić prawidłowo. Zwróci uwagę na ewentualnie popełniane błędy i pokaże, jak to powinno wyglądać prawidłowo.

  1. Otrzymasz wsparcie techniczne po szkoleniu

Kontakt z doświadczonymi praktykami sztuki wrapsterskiej nie kończy się wraz z zakończeniem warsztatów. Częstą praktyką jest wsparcie techniczne po takim szkoleniu. Będziesz mógł kontaktować się z fachowcami, otrzymując odpowiedzi na zadawane pytania, rozwiewając swoje wątpliwości, uzyskując cenne wskazówki.

Jest to niewątpliwa wartość dodana to takiego szkolenia. Świadomość, że w każdej chwili można zasięgnąć porady, otrzymując rzetelne wsparcie – jest bardzo ważna.

  1. Poznasz nowych ludzi

Udział w warsztatach wrapsterskich to także doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi. Ludzi, którzy mają podobne zainteresowania – chcą tak jak Ty posiąść wiedzę i umiejętność profesjonalnego oklejania samochodów. Podczas szkolenia będzie można nawiązać bezpośredni kontakt, porozmawiać o swoich spostrzeżeniach, wymienić się informacjami itp.

Jest to bardzo cenne doświadczenie, którego nie zapewni oglądanie filmików nawet po raz setny.

  1. Będziesz się świetnie bawić

Warsztaty wrapsterskie to nie tylko nauka i nauka, choć oczywiście w tym celu bierzesz w nich udział. Możesz jednak liczyć na niesamowitą atmosferę, dzięki czemu przyswajanie wiedzy jest efektywniejsze. Szkolenie prowadzone na luzie, bez zbędnego nadęcia stanie się świetną zabawą. A przecież nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę, prawda?

Jeśli wrappingiem chcesz zająć się na poważnie, weź udział w szkoleniu dla początkujących. Prowadzone przez ekspertów w branży, pozwolą uzyskać ponadprzeciętne umiejętności w oklejaniu samochodów. Na warsztaty mogą zapisać się także osoby z większym doświadczeniem – szkolenie będzie tematycznie dopasowane do stanu ich wiedzy.