Samodzielne oklejanie samochodu – jak nauczyć się tej sztuki?

IMG_5781

Oklejenie auta – pestka? Dla eksperta, który zdobył konkretne umiejętności praktyczne, z całą pewnością tak. Poprawne wykonanie prac związanych z przyciemnieniem szyb, zabezpieczeniem karoserii folią, a szczególnie ze zmianą koloru auta tą techniką to poważne wyzwanie. Dlatego zanim przystąpisz do działania, dowiedz się, jak to zrobić profesjonalnie. Dobra wiadomość jest taka, że wiedzę i umiejętności możesz zdobyć na praktycznym kursie.


Myślisz o tym, żeby samodzielnie okleić swoje auto folią? A może zastanawiasz się, czy nie byłby to dobry sposób na poszerzenie kwalifikacji zawodowych? Bez względu na powód, dla którego chcesz zdobyć takie kompetencje, wiedz, że z całą pewnością warto. Oczywiście pod
warunkiem, że zapiszesz się na kurs u fachowców, którzy naprawdę znają się na car wrappingu.

Szkolenie czy samodzielna nauka?

Jak zdobyć umiejętności z zakresu oklejania pojazdów folią? Teorię poznasz, oglądając różnego rodzaju tutoriale dostępne w Internecie. Nie brakuje ich na przykład na portalu YouTube. Jeśli jednak chcesz zdobyć rzetelną wiedzę i wskazówki, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces car wrappingu, poszukaj profesjonalnych kursów on-line. Te prowadzone przez ekspertów, które na zbliżeniach pokazują, jak przygotować auto do oklejania oraz jak aplikować folię, pozwolą Ci na wykonanie pierwszych samodzielnych prób.

Pamiętaj jednak, że nie wystarczy tylko obejrzeć tutoriali. Wskazówki warto jak najszybciej samodzielnie wdrożyć, wykonując prawdziwe oklejanie. Jeżeli nie chcesz rozpoczynać od eksperymentów na własnym samochodzie, zapisz się na praktyczny kurs realizowany w profesjonalnym warsztacie specjalizującym się w car wrappingu. Tam oklejanie wykonasz pod okiem eksperta.

Jak wygląda dobre szkolenie z zakresu car wrappingu?

Znalezienie dobrego szkolenia z zakresu car wrappingu w Polsce nie jest jeszcze prostym zadaniem, ponieważ sama branża nadal jest dość niszowa. Nie oznacza to jednak, że zapisanie się na dobry kurs nie jest możliwe. Zanim jednak zapiszesz się na konkretne zajęcia, przyjrzyj się, jak dokładnie wygląda oferta.

Elementy, które wpływają na jakość szkolenia, to:

  • doświadczenie i kompetencje instruktorów – ważne, aby zajęcia przeprowadzili fachowcy, którzy okleili profesjonalnie niejeden samochód i mogą podzielić się z kursantami nie tylko suchą teorią, ale naprawdę praktycznymi wskazówkami,
  • praktyczny charakter – dobre szkolenie z oklejania pojazdów folią będzie polegało nie tylko na zaprezentowaniu typowych technik. Powinieneś mieć możliwość popracowania na prawdziwym samochodzie, użycia narzędzi i oklejenia choć kawałka karoserii,
  • poziom kursu – inne umiejętności są potrzebne absolutnym początkującym, a inne tym, którzy mają już podstawową wiedzę, ale chcą ją poszerzyć. Dobra firma szkoleniowa organizuje zatem zajęcia również dla bardziej zaawansowanych.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem są kursy realizowane przez firmy, które na co dzień zajmują się oklejaniem pojazdów.

Jakie rodzaje szkoleń z zakresu car wrappingu są dostępne?

Car wrapping to dość rozległa dziedzina. Czym innym jest bowiem przyciemnienie szyb przy pomocy folii, a czym innym zmiana koloru karoserii przy pomocy innowacyjnych folii wylewanych. Dlatego i same szkolenia różnią się tematyką. Na przykład we Wrapster Academy we Wrocławiu możesz skorzystać z kursów z zakresu:

  • przyciemniania szyb samochodowych,
  • oklejania pojazdów foliami wylewanymi,
  • zabezpieczania pojazdów foliami ochronnymi PPF.

Co ważne, każde ze szkoleń jest realizowane na trzech poziomach: basic (kurs trwa 1 dzień), expert (kursy 3-dniowe) oraz master (kursy 4-dniowe). Każdy z nich ma wymiar praktyczny – kursant okleja auto pod nadzorem trenera.

A co po ukończeniu szkolenia? Podstawowe pozwoli Ci podjąć próbę samodzielnego oklejenia pojazdu, a to mistrzowskie może być doskonałym dodatkiem do CV. Kto wie? Może dzięki nowym kompetencjom zdobędziesz zupełnie nowy, dochodowy zawód? Decyzja należy do Ciebie.