Quick detailer – co to, jak działa, jak stosować?

92286207_2806358732746915_762134662410665984_n

Techniki detailingowe pozwalają na doprowadzenie samochodu do stanu, w którym niewiele różni się od modelu prosto z salonu. Trzeba jednak przyznać, że są to procedury czasochłonne. Na ratunek tym, którym zależy na dobrym wyglądzie auta, ale nie mają zbyt dużo czasu czy też po prostu cierpliwości, przychodzą producenci kosmetyków samochodowych. Quick detailer to prawdziwy hit, który powinien mieć każdy kierowca. Dowiedz się więcej o tym kosmetyku!

Quick detailer – co to jest i kiedy się go stosuje?

Quick detailer to, jak wskazuje sama nazwa, produkt do szybkiego odświeżania auta. Nie jest to produkt, który zastąpi mycie, ale świetnie nadaje się do zabezpieczenia lakieru. Można stosować go po niedawnym myciu auta w celu odświeżenia karoserii, a także nałożyć bezpośrednio po myciu. Należy jednak pamiętać, że powinno się go stosować na suchy lakier, choć istnieją produkty, które się do tego nadają. Samochód nie może być też rozgrzany!

Quick detailer jest produktem gotowym do użycia (nie trzeba go rozcieńczać), dostępnym w wygodnej, płynnej formie. Może być używany po każdym myciu. Nadaje się do stosowania na lekkie zabrudzenia (przede wszystkim garażowy kurz czy odciski palców), ale nie powinno się go nakładać na lakier samochodu, który po myciu wyjechał już „w miasto” czy trasę. Można bowiem wówczas zarysować lakier.

Jak działa quick detailer?

Quick detailer pełni kilka istotnych funkcji. Do jego zadań należą między innymi:

 • nadanie blasku karoserii,
 • wydobycie głębi koloru lakieru,
 • zabezpieczenie jego powierzchni przed drobnymi zabrudzeniami, kurzem i wodą,
 • usuwanie osadów z wody (water spotów) i zacieków,
 • przedłużenie efektów mycia (standardowego lub detailingowego),
 • przedłużenie trwałości powłok ochronnych (np. wosków).

Warto wiedzieć, że quick detailer tworzy na powierzchni karoserii delikatną powłokę ochronną, która jest również hydrofobowa. Dzięki temu lakier po myciu dłużej ładnie się prezentuje. Jej trwałość zależy od formuły, jednak zwykle powłoka ochronna utrzymuje się kilka tygodni lub do 2-3 myć. Warto jednak stosować quick detailer po każdym myciu!

Quick detailer – jak używać?

Quick detailer jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Przede wszystkim jego nakładanie jest proste i szybkie. Zazwyczaj jest dostępny w butelce z atomizerem. Najlepiej nakładać go na suchy, chłodny i czysty lakier. Warto zastosować rękawiczki ochronne, choć generalnie quick detailery nie zawierają szczególnie drażniących środków chemicznych.

Aplikacja przypomina trochę aplikację wosku, choć jest znacznie prostsza. Można go nakładać bezpośrednio na lakier, zbierając następnie nadmiar ściereczką z mikrofibry, a następnie polerując powierzchnię. Inną metodą jest aplikacja najpierw na mikrofibrę, a następnie na lakier. Zawsze pamiętaj o wypolerowaniu lakieru i sprawdzaj, czy produkt się nie maże. Jeśli powstają nieestetyczne smugi, spróbuj używać mniejszych ilości i dokładniej wpracowywać detailer w powierzchnię.

Quick detailer – zalety 

Czy warto kupić quick detailer? Jeśli zależy Ci na ładnym wyglądzie auta, z całą pewnością tak! To również produkt, który ułatwia mycie samochodu, dlatego  jest idealny dla tych, którzy nie przepadają za tą czynnością. Do najważniejszych zalet tego typu produktów należą:

 • uniwersalność – quick detailer może być aplikowany na każdy lakier, również na folię ochronną lub do zmiany koloru;
 • łatwość zastosowania – jego aplikacja jest bardzo prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności;
 • szybkość działania – od razu po naniesieniu produktu auto jest zabezpieczone i prezentuje się atrakcyjniej;
 • trwałość – właściwości powłoki utrzymują się co najmniej do kolejnego mycia (lub kilka tygodni;
 • zabezpieczanie przed zabrudzeniami – co ułatwia kolejne mycie auta.

Dobry quick detailer ma szansę  stać się Twoim ulubionym kosmetykiem samochodowym, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, pasjonatem detailingu czy zaledwie amatorem!