Jak wybrać zapach do samochodu? Jaki będzie najlepszy?

WRAPSTER-ZAPACH-NR1-ZAPACH

Aby umilić sobie podróż samochodem, można włączyć ulubioną muzykę, zastosować nakładkę masującą na fotel, albo wybrać przyjemny zapach, który odświeży kabinę i pomoże się zrelaksować. Wybór zapachów do samochodu na rynku jest ogromny i o ile wybór konkretnej kompozycji jest kwestią gustu, o tyle już typ produktu zapachowego nie do końca. Dowiedz się, jaki zapach do samochodu wybrać.

Zapach do samochodu – jaki rodzaj wybrać?

Obecnie o przyjemną atmosferę w kabinie można zadbać nie tylko dzięki popularnym choinkom zapachowym. Na rynku można znaleźć również produkty, które roztaczają przyjemne aromaty innymi metodami. Jak wybrać najlepszą?

Zawieszka zapachowa do samochodu

Najpopularniejsze produkty zapachowe dla kierowców to z całą pewnością różnej maści zawieszki. Tego typu zapachy do auta są szeroko dostępne i bardzo różnorodne. Poza popularnymi „choinkami”, które dziś występują w dziesiątkach kompozycji zapachowych, można kupić także zawieszki w innych kształtach wykonywane według różnorodnych technologii. Do tej grupy zalicza się też np. kulki żelowe lub specjalne kryształki w woreczkach. 

Do ich zalet można zaliczyć przystępne ceny i szeroką dostępność. Tego typu produkty jednak nie są zbyt trwałe – zapach ulatnia się z nich dość szybko. Ponadto wiesza się je zazwyczaj na lusterku, przez co mogą ograniczać widoczność lub rozpraszać kierowcę.

Zapach do samochodu montowany na kratce wentylacyjnej 

Zapach do kratki wentylacyjnej rozpylany jest we wnętrzu zawsze wtedy, gdy działa nawiew lub klimatyzacja. Tego typu zapachy są trwalsze, choć wiele zależy od częstotliwości użytkowania. Ich zaletą jest również możliwość zwiększania lub zmniejszania intensywności poprzez regulację nawiewu. Są jednak droższe, a po pewnym czasie stają się mniej wyczuwalne ze względu na przyzwyczajenie.

Puszka zapachowa do samochodu

Puszka to dość oryginalna forma zapachu do samochodu. Znajdują się w niej kawałeczki drewna nasączone substancja zapachową, która roznosi się w kabinie dzięki otworom w wieczku. Istnieje możliwość regulacji wielkości otworów, a tym samym intensywności aromatu. Taką puszkę można umieścić pod siedzeniem lub w tunelu środkowym, a jego trwałość jest dość dobra. W tym przypadku również trzeba się jednak liczyć z tym, że nos przyzwyczai się do aromatu, w związku z czym przestanie on być wyraźnie wyczuwalny.

Zapachy do samochodu w atomizerze (perfumy do auta)

Zapachy samochodowe w atomizerze są przeznaczone do użytkowania w podobny sposób jak zapachy do ciała, dlatego często nazywa się je perfumami do auta. Wystarczy  kilkakrotnie rozpylić produkt we wnętrzu i na dywaniki, aby przyjemny zapach utrzymywał się od kilku godzin do nawet ponad tygodnie (w zależności od producenta). Perfumy do auta możesz też wykorzystać do nasycenia aromatem specjalnej zawieszki. 

Zapach do samochodu w atomizerze jest bardzo wydajny i wystarczy na długo. Dużym atutem jest możliwość stosowania różnych kompozycji naprzemiennie – dzięki temu zapach zawsze będzie intensywnie wyczuwalny. Wśród tego typu produktów można też znaleźć bardzo oryginalne i wyrafinowane kompozycje.

Neutralizatory zapachów do samochodu

Warto również wspomnieć o neutralizatorach zapachów do samochodu. Są to produkty, których zadaniem jest usunięcie nieprzyjemnej woni i zastąpienie jej atrakcyjnym aromatem. Dzięki specjalnym formułom tego typu zapachy do auta wiążą molekuły przykrych zapachów, skutecznie je neutralizując. Pomagają usuwać między innymi zapach dymu papierosowego, stęchlizny czy jedzenia. Przydają się również osobom podróżującym często z czworonogami. Wystarczy rozpylić neutralizator zapachów we wnętrzu samochodu i poczekać kilka minut. Następnie wskazane jest odkurzenie auta. W przypadku najintensywniejszych woni zaleca się powtórzenie tego cyklu.

Szukasz sposobu na umilenie sobie długiej podróży lub codziennych dojazdów? Nie zapomnij o zapachu do auta. Ciekawych opcji jest obecnie tak dużo, że bez problemu znajdziesz coś dla siebie.