Folie graficzne do samochodów – sposób na personalizację i reklamę

20220128-IMG_0219

Car wrapping to dziedzina, która ciągle ewoluuje. Nie omijają jej również trendy. Obecnie największym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć projekty wykorzystujące folie graficzne. Ten sposób na ozdabianie auta zapewnia mu prawdziwie unikalny wygląd. Może być też stosowany do wielu celów. Dowiedz się, w jaki sposób można i warto wykorzystać folie graficzne do samochodów.

Czym są folie graficzne do samochodów?

Folie samochodowe przeszły długą drogę od ich wprowadzenia na rynek. Z czasem stały się znacznie mocniejsze, trwalsze i łatwiejsze w aplikacji. Przez lata pracowano jednak nie tylko nad ich jakością, ale również nad designem. Projektanci zadbali o to, aby przy pomocy folii każdy kierowca mógł wyrazić siebie w oryginalny sposób. Z czasem rozszerzana była paleta barw i wykończeń (połysk, mat, perła, kameleon, chrom), dodawano też faktury (jak np. carbon).

Folie graficzne zaczęły się pojawiać na samochodach przede wszystkim w kontekście reklamowym. Zaczęto je wykorzystywać do brantowania pojazdów należących do różnych firm oraz umieszczania na nich danych kontaktowych, sloganów czy prezentacji oferty. Jest to niezmienni skuteczny sposób na wykorzystanie przekazu o szerokim zasięgu oddziaływania. Reklama pojawia się bowiem wszędzie tam, gdzie pojedzie dany pojazd. Obecnie folie graficzne do samochodów coraz częściej wykorzystują też osoby prywatne. Zapewniają one bardzo szerokie możliwości zastosowania orz możliwość uzyskania niezwykle interesujących, oryginalnych rezultatów.

Folie graficzne do samochodów w reklamie – coraz szersze możliwości

Dzięki wysokiej jakości foliom graficznym do samochodów współcześnie reklamy na pojazdach wyglądają znacznie lepiej niż jeszcze 10 czy 20 lat temu. Są też znacznie trwalsze. Jeszcze nie tak dawno, na karoserii umieszczano napisy, przyklejając do niej każdą literę z osobna. Folia nie była szczególnie odporna i z czasem pod wpływem czynników zewnętrznych zaczynała się odklejać czy marszczyć. Tym samym taka „stylizacja auta” niekiedy prezentowała się komicznie, stanowiąc wręcz antyreklamę dla biznesu.

Nowoczesne folie graficzne pozwalają w całości okleić pojazd. Dzięki temu można na niego nanieść nie tylko dowolny napis, ale też logo firmy i innego rodzaju grafikę. Folia idealnie dopasowuje się do kształtu pojazdu, a dzięki odpowiedniej aplikacji elementy graficzne nie są zniekształcone. W ten sposób można stworzyć naprawdę profesjonalnie prezentującą się stylizację auta, która przyciąga wzrok i świetnie promuje daną firmę.

Co więcej, reklamowe folie graficzne można stosować nie tylko na samochodach osobowych, dostawczych czy ciężarowych. Pozwalają one również na umieszczanie brandingu i promocyjnych grafik na:

  • autobusach,
  • łodziach,
  • samolotach,
  • pociągach,
  • tramwajach
  • i innego rodzaju pojazdach.

Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości sprawdzają się w każdym zastosowaniu.

Folie graficzne do samochodów – jak jeszcze można je wykorzystać?

Potencjał folii graficznych coraz chętniej wykorzystują też właściciele prywatnych samochodów. Pozwalają one na stylizację w zasadzie pozbawioną barier. Na folię można nanieść dowolny wzór. Oklejone nią auto wyróżnia się na drodze, przyciąga wzrok i jest nie do pomylenia z żadnym innym. Car wrapping może w tym przypadku podkreślać styl i upodobania właściciela albo charakter samego samochodu – możliwości są nieograniczone.

Warto przy tym zaznaczyć, że całościowe oklejenie pojazdu folią graficzną jest usługą premium. Wymaga współpracy z profesjonalnym grafikiem, który zaprojektuje indywidualny wzór zgodnie z życzeniami klienta, a następnie umiejętnego oklejenia karoserii. Mniejszym kosztem można okleić samochód częściowo (np. tylko dach, maska czy nawet lusterka). Dodatkowym atutem jest za to ochrona lakieru – folia graficzna pomaga chronić karoserię przed zarysowaniami, odpryskami, działaniem czynników zewnętrznych i substancji organicznych.

Jesteś zainteresowany stylizacją swojego auta – prywatnego lub firmowego? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci stworzyć coś wyjątkowego!