WROCLAW | Polska
+48 500 600 410


Pytania i odpowiedzi

Przyciemnianie szyb samochodowych

Ile to kosztuje?

Ceny za przyciemnienie kompletu tylnych szyb zaczynają się od 350 zł. Cena zależy od konkretnego modelu auta i liczby szyb.

Jak montowane są folie?

Folię profilujemy do kształtu szyby, następnie montujemy od wewnątrz.

Czy są różne odcienie folii?

Folie marki LLumar posiadają 5 stopni przyciemnienia do wyboru (od 5 do 50% przepuszczalności światła).

Czy można przyciemniać szyby przednie boczne i czołową, aby było to zgodne z przepisami?

Wedle prawa przepuszczalność światła bocznych przednich szyb powinna wynosić 70%, szyby czołowej 75%. Nakładając nawet najjaśniejszą folię na fabrycznie przyciemnione szyby już przekroczymy dozwoloną granicę. Przody więc tylko na odpowiedzialność i życzenie Klienta.

Czy usługę wykonacie od ręki?

Przyciemnienie zajmuje nam około 3 godzin, jednak na wizytę należy umówić się wcześniej.

Czy konieczny jest demontaż szyb i tapicerki?

Demontaż szyb nie jest konieczny. Zwykle, w przypadku większości aut nie trzeba również demontować tapicerki, tylko niektóre modele tego wymagają.

Czy po montażu mogę normalnie opuszczać szyby?

Przez 7 dni po montażu należy wstrzymać się od opuszczania szyb i podgrzewania tylnej szyby. Po tygodniu, po odparowaniu i wyschnięciu wilgoci, która znajduje się pod folią można już normalnie opuszczać szyby i podgrzewać tylną.

Czy folie są atestowane?

Folie są przebadane przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie. Każdy Klient otrzymuje od nas Zaświadczenie O Instalacji Folii, na którym jest numer badań, poświadczający, że folie są zgodne z wymaganiami Regulaminu Homologacji.

Co z gwarancją?

Każdy Klient otrzymuje gwarancję na folię i montaż (7-letnią w przypadku folii z serii ATC, 12-letnią przy foliach ceramicznych LATI).

Oklejanie pojazdów

Po co oklejać samochód?

Folia na auto daje nam zupełnie nowy wizualny efekt, ochraniając przy tym lakier przed czynnikami zewnętrznymi.

Ile to kosztuje?

Każdy samochód wyceniany jest indywidualnie, ponieważ na cenę ma wpływ sporo czynników. Zapraszamy do kontaktu, wycenimy dokładnie ile wyniesie Cię ta przyjemność ;)

Jakimi foliami oklejacie?

Pracujemy na bardzo dobrych jakościowo materiałach - foliach marki 3M i Avery. Dobrze dobrany materiał jest podstawą, która gwarantuje, że po oklejeniu auto będzie prezentowało się idealnie.

Jak przygotować auto?

Ubytki, rdza oraz zarysowania na lakierze muszą zostać usunięte przed aplikacją folii. Folia nie ukryje niedoskonałości i może słabo się trzymać na nierównej powierzchni karoserii.

Ile to trwa?

Proces aplikacji folii na całym aucie zajmuje zwykle około 3-4 dni roboczych w przypadku samochodów osobowych. Znaczenie mają: wielkość auta, stopnień trudności i zakres prac.

Czy folię mogę ściągnąć w każdej chwili?

Folia jest demontowalna - w każdym momencie można wrócić do poprzedniego koloru auta.

Czy podczas demontażu folii może dojść do uszkodzenia lakieru?

Materiały i narzędzia, których używamy pozwalają demontować folię bez uszkodzenia lakieru. Do tego duże wyczucie oraz doświadczenie pozwalają na to, aby samochody po demontażu folii wracały do właścicieli w stanie nienaruszonym.

Czy otrzymam gwarancję?

Producent daje 3 lata gwarancji na folię, choć folia utrzymuje swój nienaganny wygląd spokojnie do około 7 lat. Do tego każdy Klient otrzymuje rok gwarancji na montaż.

Jak pielęgnować oklejony samochód?

Tak samo jak samochód bez folii. Folię uszkadza to samo co lakier, więc jak najrzadsze używanie środków chemicznych i myjni automatycznych jest wskazane, aby jak najdłużej cieszyć się idealnym wyglądem folii. Posiadamy również środki specjalnie stworzone do pielęgnacji oklejonego samochodu, które pomogą utrzymać folię w idealnej czystości i nie wpłyną na jej żywotność i wygląd.