Deironizer do felg — co to takiego? Jak działa? Dlaczego warto go używać?

DSC1167-Edit-scaled

Czyszczenie felg jest trudne, ponieważ osadzają się na nich różnego typu zanieczyszczenia, nie tylko z drogi czy z powietrza, ale również np. z okładzin klocków hamulcowych. Często nie da się ich usunąć zwykłym szamponem czy myjką ciśnieniową, a wszelkie „brutalne” metody tworzą spore ryzyko uszkodzenia powierzchni. Znasz ten problem? Deironizer nazywany również krwawą felgą to produkt dla Ciebie! Dowiedz się, jak działa i dlaczego warto w niego zainwestować.

Deironizer, czyli krwawa felga

Tak jak wspomniano, felgi są narażone na wiele różnych zanieczyszczeń, a niektóre z nich są bardzo trudne w usuwaniu. Ten problem dotyczy przede wszystkim opiłków metalu powstających podczas hamowania. Tarcie o tarcze hamulcowe sprawia, że na felgach osadzają się niewielkie ilości drobnych zanieczyszczeń. Im jednak częściej używasz samochodu (i hamulców), tym szybciej je zobaczysz. Prezentują się bardzo nieestetycznie i silnie przylegają do powierzchni. Dlatego z ich usunięciem poradzi sobie w zasadzie tylko deironizer, czyli tak zwana krwawa felga.

Deironizer – co to jest i jak działa?

Deironizer to specjalny środek stworzony z myślą o usuwaniu metalicznych zanieczyszczeń, szczególnie z powierzchni felg. Zawiera kompozycję środków chemicznych, które reagują z uporczywymi opiłkami metalu, umożliwiając ich usunięcie i nie niszcząc jednocześnie delikatnej powierzchni felgi. W ten sposób można jej przywrócić oryginalny, atrakcyjny wygląd. Dlatego właśnie deironizer do felg jest produktem używanym przede wszystkim w auto detailingu oraz przez osoby, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie auta.

No dobrze, ale dlaczego krwawa felga? Ta nieco makabryczna nazwa przestaje być tajemnicą, gdy po raz pierwszy zobaczysz, jak działa deironizer. Chemikalia zawarte w produkcie reagują z metalicznym pyłem, przez co na czyszczonej powierzchni powstają czerwono-purpurowe wybarwienia. Często wyglądają jak krew, szczególnie jeśli zanieczyszczeń jest sporo.

Czyszczenie felg deironizerem – krok po kroku

Deironizer do felg sprawia, że usuwanie uporczywych zabrudzeń metalicznych jest niezwykle proste. Środek w zasadzie sam wykonuje za Ciebie całą robotę. Wystarczy wstępnie umyć i osuszyć felgi, a następnie:

  1. wstrząsnąć butelką i rozpylić środek na czyszczoną powierzchnię,
  2. poczekać, aż felga zacznie „krwawić”,
  3. użyć pędzla detailingowego, gąbki lub szczotki, by pomóc deironizerowi dotrzeć do wszystkich zabrudzeń,
  4. spłukać obficie wodą, najlepiej myjką ciśnieniową.

Po tym prostym zabiegu felgi powinny wyglądać niemal jak nowe! Uwaga: substancja może być drażniąca, dlatego podczas jej stosowania należy zachować szczególną ostrożność. Przed przystąpieniem do czyszczenia całych felg warto również wypróbować jego działanie w mało widocznym miejscu, by upewnić się, że nie zaszkodzi powierzchni. Nie należy używać preparatu w pełnym słońcu ani na rozgrzaną felgę.

Jaki deironizer wybrać?

Jaki deironizer wybrać i czym wyróżnia się właściwy preparat do felg? W tym przypadku ważna jest przede wszystkim skuteczność, ale nie może ona być związana z brakiem bezpieczeństwa. Warto postawić na środek od sprawdzonego dystrybutora. Najlepiej, jeśli jest uniwersalny – to znaczy nadaje się do wszystkich typów felg. Ważna jest konsystencja – zbyt płynny deironizer nie poradzi sobie z „chwyceniem” całego brudu. Powinna być dość gęsta i lepka. Dobrze zwracać również uwagę na sposób aplikacji. Najwygodniejsze i najbezpieczniejsze w stosowaniu są środki w sprayu.

Jeśli chcesz, by preparat do felg był naprawdę skuteczny, sprawdź, czego używają profesjonaliści. Możesz również poszukać opinii, recenzji i prezentacji działania w internecie. Tego typu informacje na pewno pomogą Ci wybrać właściwy deironizer.